Nye medlemstilbud til dig

Udgivet d. 02-10-2026 | Sabrina Brohus

Som medlem af Landbrug & Fødevarer har du adgang til en række medlemstilbud. Lige nu kan du blandt andet få rabat på en tur i Tivoli og på digitale magasiner, e- og lydbøger.

15 procent rabat på Tivoli

Fra 2. til 16. oktober 2026 kan aktive medlemmer og medarbejdere i Landbrug & Fødevarer købe billetter og årskort til Tivoli med 15 procent rabat.

Tivoli byder i perioden på Halloween fra 2. oktober til 1. november med mere end 20.000 græskar, hekse, spøgelser og andre uhyggelige oplevelser rundt om i Haven.

Den 3. oktober kl. 11.30 er der desuden DM i kæmpegræskar ved Boblespringvandet foran Nimb. Her kåres vinderen af titlen som ejer af Danmarks største kæmpegræskar 2026.

Rabatten kan også bruges til at købe et årskort til Tivoli 2027, hvis du allerede nu vil have en julegave på plads.

40 procent rabat på Pling

Med Pling får du adgang til mere end 1.000 magasiner og ugeblade fra Danmark og resten af verden.

Som medlem af Landbrug & Fødevarer får du 40 procent rabat uden binding. Det betyder, at du kan få Pling for 59 kr. om måneden mod en normalpris på 99 kr.

Abonnementet kan blandt andet bruges på op til fem forskellige enheder, og magasiner kan downloades, så de også kan læses offline.

Rabat på Mofibo

Med et Mofibo Premium-abonnement får du adgang til e- og lydbøger for både voksne og børn – blandt andet bestsellere, krimier, romaner og biografier.

Som medlem af Landbrug & Fødevarer kan du få 50 procent rabat i de første tre måneder eller 25 procent rabat i de første seks måneder. Herefter er prisen 129 kr. om måneden.

Der er ingen binding, og tilbuddet gælder for nye abonnementer.

 

Seneste nyheder
Nye medlemstilbud til dig Læs mere
Nu åbner ordningen for miljø- og klimateknologi 20… Læs mere
Timingen af kvælstofkrav kunne næsten være satire Læs mere
Nyt fra formanden: Vi bliver nødt til at kende spi… Læs mere
Hvem fortjener Landbrugets Samfundspris 2026? Læs mere

Samarbejdspartnere

Tilmeld dig vores nyhedsbrev