Landbrug & Fødevarer er klar med tre nye medlemsfordele

Udgivet d. 13-03-2019 | Sabrina Brohus

L&F præsenterer tre nye forsikringer, som en del af foreningens medlemsfordele.


Den nye sundhedsforsikring
er bedre end den gamle, da den inkluderer børnedækning op til 24 år, og den har generelt bedre vilkår og dækning end den gamle. Prisen er stadig konkurrencedygtig, og det er samme pris uanset, om man er landmand, medarbejder eller ægtefælle/samlever (1.524 kr./år).

De medlemmer, der allerede har den gamle forsikring, vil blive tilbudt konvertering indenfor de nærmeste måneder. Man kan dog godt blive på den gamle ordning, hvis man vil. Fra 1. april vil det ikke længere være muligt at oprette den gamle sundhedsforsikring.

Læs mere om den nye Sundhedsforsikring HER

Den nye ulykkesforsikring er tilpasset landbrug med ekstra dækninger, og man kan vælge 3 ’størrelser’. Prisen begynder ved 539 kr./år.

Læs mere om den nye Ulykkesforsikring HER

Den nye ungeforsikring er et godt tilbud til foreningens yngre medlemmer og særligt måske de nye medarbejdermedlemmer. Forsikringen er tilpasset unge og kan oprettes med særlig ekstra L&F-rabat.

Læs mere om den nye Ungeforsikring HER

På partnersite https://tryg.dk/erhverv/partner/landbrugfodevarer kan der læses meget mere om de tre nye forsikringers indhold, vilkår og betingelser. Der ligger samtidig et fakta-ark og rabatoversigter.

 

.

Seneste nyheder
Få lavet dit testamente uden omkostninger Læs mere
Hver 3. unge har ingen indbo- eller ansvarsforsikr… Læs mere
Kender du årets unge landmand 2019? Læs mere
Vi skal fortsætte vores gode arbejde og blive en a… Læs mere
Økologiske stude og mælk Læs mere

Samarbejdspartnere

Cookie- og privatlivspolitik på landboforening.dk

Vi bruger cookies for at forbedre din oplevelse, vurdere brugen af de enkelte elementer på landboforening.dk og til at støtte markedsføringen af vores services. Ved at klikke videre på landboforening.dk accepterer du vores brug af cookies.

Jeg accepterer

Tilmeld dig vores nyhedsbrev