Brænder I inde med en idé, som styrker bindeleddet mellem land og by?

Udgivet d. 24-06-2020 | Sabrina Brohus

Brænder du inde med en ide til et projekt, som du gerne vil have gjort konkret og tænkt ind i en større sammenhæng? Djursland Landboforenings nye projektansvarlige sidder klar til at hjælpe foreningens medlemmer med at få overblikket.

 

Tina Maaberg blev 1. juni 2020 ansat i afdelingen for Land, miljø & erhverv i Djursland Landboforening som husets nye projektkoordinator.

Tina er allerede i fuld gang med at lære landbocenteret at kende og sætte sig ind i de allerede faste arbejdsopgaver, men hun ønsker allerede nu at sende en forespørgsel ud til de medlemmer af landboforeningen, som måske skulle rende rundt med en god ide til et kommende projekt.

”Jeg er lidt nysgerrig - måske er der nogen derude, som har en god ide til et projekt, som jeg kan hjælpe dem med at få skrevet ned og sat ind i en sammenhæng. Det at få lavet en projektbeskrivelse og gøre ideen konkret kan være svært. Det vil jeg gerne hjælpe med, så de skal endelig komme forbi mit kontor”, lyder det fra Tina, som blandt andet er blevet ansat til at styrke bindeleddet mellem landbruget og det øvrige samfund, ved planlægning af større og mindre projekter, som bidrager til forståelsen for landbruget i det omgivende samfund.

”Jeg tænker, at jeg kan give dem videnssparring og mulighed for at få foldet projektet ud, så det rammer bedst muligt”.

I er velkommen til at kontakte Tina Maaberg, projektkoordinator, på tlf: 2328 3458 eller mail tdm@landboforening.dk

Seneste nyheder
”Mor, jeg har aldrig set så stor en gris før” Læs mere
Se her, hvordan du opretter autorisation til køb a… Læs mere
To par skadedyrsbekæmpere er flyttet ind hos landm… Læs mere
Sig mig engang, har du set en flyvehavre heromkrin… Læs mere
Landbrug & Fødevarer udpeger ny direktør for erhve… Læs mere

Samarbejdspartnere

Cookie- og privatlivspolitik på landboforening.dk

Vi bruger cookies for at forbedre din oplevelse, vurdere brugen af de enkelte elementer på landboforening.dk og til at støtte markedsføringen af vores services. Ved at klikke videre på landboforening.dk accepterer du vores brug af cookies.

Jeg accepterer

Tilmeld dig vores nyhedsbrev